ÖMKA İNŞAAT TAH. İTH. İHR. SAN.ve TİC. LTD. ŞTİ. (1991)

ÖMKA İnşaat Taahhüt İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi 1991 yılında İnşaat ve Taahhüt alanlarında faaliyet göstermek amacı ile Sn.Musa KAYA ve Sn. Gürcan KAYA tarafından kurulmuştur.

VİZYONUMUZ...

Şehir hayatını biçimlendiren gayrimenkul geliştirme, Türkiye ve Yurtdışında örnek iş alanları ve yaşam alanları inşa ederek örnek firma olmak, İnşaat sektöründe kalite, verimlilik, iş ve çalışan güvenliği konularında standartlarını belirleyip örnek firma olabilmektir.

MİSYONUMUZ

Öncelikle müşterilerimizin bizden beklentilerini aşarak, koşulsuz müşteri memnuniyetini sağlamaktır. Dünya standartlarında kaliteli inşaat teknolojilerine uygun yapılar üretmektir.

TEMEL İLKELERİMİZ, SAĞLAMLIK, İŞLEVSELLİK VE ESTETİKTİR. Amacımız kısa zamanda müşterilerimizin çözümlerine yardımcı olmak , her türlü inşaat işini yaparken müşteri memnuniyeti sağlamak ve işlerimizin teslimatını güven içinde yapmaktır...

Firmamız Bayındırlık ve İskan Bakanlığına bağlı,

İstanbul Bayındırlık İl Müdürlüğü;

İstanbul İl Özel İdare Müdürlüğü;

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü;

İstanbul Üniversitesi Yapı İşleri;

İstanbul Büyükşehir Belediyesi

bünyesindeki taahhüt işlerine girmiş ve şirketimiz kontrolünde tüm işler başarıyla tamamlamıştır. ÖMKA İNŞAAT bünyesinde 1992 - 2000 yılları arasında muhtelif taahhüt işlerinin yanı sıra Mersin Halk Kent’te 102 daireli toplu konut ve İstanbul’da 30 adet konut (apartman)inşaatı tamamlanmıştır. 1999 yılında 7.2 şiddetindeki büyük Marmara Depremi’nde hiçbir yapımız hasar almamıştır. 2002 yılından günümüze kadar İstanbul Avcılar, Mimarsinan, Marmara Ereğlisi, Pendik ve Şile ilçelerinde 182 konut, 17 müstakil villa ve 8 yazlık ev projesi tamamlanmıştır. Yapılan işlerin bir kısmının görselleri ekte gönderilmiştir. Firmamız bünyesinde hala, Tekstil ve Toptan İthal Kumaş (GÜNEY KORE VE UZAK DOĞU) Satışı da yapılmaktadır.